Lajmerim i rendesishem per ditet ne vijim!

Posted on Posted in Lajmërime

NJOFTIM PER PARAPROVIMET! Te premteve, me date 28 Prill dhe 05 Maj zhvillohen provimet prove per maturantet, perkatesisht, matematike dhe letersi. Keto te premte, nxenesit e vitit te dyte dhe te trete nuk do zhvillojne mesim, por maturantet duhet te paraqiten ne shkolle ne oren 8:00, per te proceduar me pas me provimet prove. NDERSA […]

Shkurtim i orëve mësimore

Posted on Posted in Lajmërime

Të nesërmen turni i paradites e mbaron mësimin në orën 12:00, ndërsa turni i pasdites fillon në orën 13 e 10 dhe mbaron në 17 e 30. Shkurtimi i orëve bëhet për shkak se do pastrohen ambjentet kryesore të shkollës. 🙂

Eja në teatër!

Posted on Posted in Lajmërime

T’i tregojmë të gjithëve që Samistat jo vetëm bëjnë art po dhe shikojnë art! Sot e nesër tek Teatri Kombëtar shfaqa teatrale: “5 djelmoshat”. Super shfaqe me super mesazh! 😀 🏤 Dhe bileta me një super çmim për ne Samistat: 200L. Në orën 19:00 mos harro! #ejanëteatër 😉

Faza e dytë në Tirana Art Fest

Posted on Posted in Lajmërime

Ju njoftojmë se faza e dytë e minispektakleve të Tirana Art Fest për Gjimnazin “Sami Frasheri”, do të zhvillohet ditën e mërkure, datë 1 mars 2017, ora 14:00 në ambientet e Tabu Club pranë hotel Sheraton. Nxënesit pjesëmarrës duhet të jenë prezent aty në oren 10:00. *Provat gjenerale do të zhvillohen ditën e martë në […]

Njoftim!

Posted on Posted in Lajmërime

Për shkak të zhvillimit të provimeve nga Drejtoria Arsimore, vitet e para në dy javët në vijim do paraqiten në shkollë në orën 12:15 për të bërë provimin. Mësimi fillon në orën 13:15 dhe mbaron në orën 17:30! Maturat këto ditë nuk do ta zhvillojnë orën e fundit për shkak se i duhet të lirojnë […]

Shën Valentini

Posted on Posted in Lajmërime

Traditat e bukura vazhdojnë këtu në Sami! Këtë Shën Valentin dhuroji një letër personit tënd të dashur, lumturoje! Kujdeset grupi i punës që porosia të dorëzohet me sukses. 😉💑